První Gran Turismo ve své době působilo jako zjevení. Tvůrci sázeli na bohatou paletu vozů, která v té době neměla obdoby, a také bohatou škálu jejich úprav a vylepšení. Kromě toho byla grafická i zvuková stránka hry na opravdu vysoké úrovni. Modely vozů působily propracovaně a dojem dokresloval i realistický zvuk motorů.
Závěrečný díl série Ishar přinesl řadu zajímavých vylepšení, která však neoslovila všechny fanoušky. Nejvíce kontroverzí vyvolal přechod z ručně malované grafiky na předrenderované 3D prostředí, které sice nabídlo detailnější scenérie, ale zároveň ztratilo část původního kouzla. Přesto hra rozšířila herní možnosti, přidala nové lokace i propracovanější systém správy družiny, čímž se snažila udržet krok s vývojem RPG žánru.
Druhý díl populární trilogie Ishar byl po všech stránkách lepší. Hráčům nabízel nejenom vymazlenější vizuální stránku, ale pokrok byl znát i po technické stránce. Největší rozdíl oproti „jedničce“ však spočíval v rozlehlejším herním světě.
Hned z kraje roku se u nás v kinech objevil film Nosferatu, který částečně vychází z knižního románu Brama Stokera Drákula. Už při prvním zhlédnutí traileru jsem věděl, že na tenhle film si prostě musím zajít. Včera se tomu tak stalo a zde jsou moje dojmy.
Ishar 1: Legend of the Fortress je klasické RPG z roku 1992, které hráče zavede na ostrov Kendoria zmítaný tyranií mocného mága Krogha. Se skupinou dobrodruhů musí prozkoumávat rozlehlý svět, bojovat s nebezpečnými nepřáteli a získat spojence k jeho svržení. Kombinace nelineárního průzkumu, taktických soubojů a správy družiny dělá z Isharu nezapomenutelný zážitek.
Hrajete-li rádi videohry, komiksová kniha Paříme vás zaujme nejen komplexním shrnutím herní historie, ale i důležitými tématy, které s videohrami souvisí. To vše je navíc zabaleno do hezkého vizuálu.